تبلیغات
قطره (ای از زندگی یک درگیر کامپیوتر) - مطالب تیر 1395
 
اگر قادر نیستی خود را بالا ببری ،همانند سیب باش تا با افتادنت اندیشه ای بالا برود.

ساخت اپل ای دی رایگان

نوشته شده توسط :سعید كلانتری
پنجشنبه 31 تیر 1395-01:27 ب.ظ

جدیدا برای یکی دوتا از آشنا ها گوشی ایفون خریدم. خوب ایفون برای اینکه بتواند برنامه ای نصب کند باید حتما اپل ای دی داشته باشد و اپل ایدی را می فروشند.
ولی خوب من دیدم که بجای اینکه بخرم بهتر تلاش کنم که بسازم. راه های مختلفی توی نت دیدم که جواب نداد. مهمترین مشئله ایکه موجب می شد جواب نده نبود وی پی .ان رو ی سیستم بود.
نرم افزارهای شرکت اپل موجع ایجاد اپل ای دی شما به ای پی که با ان دارید می سازید خیلی حساس هستند. لذا اول حتما باید با وی پی ان یا ابزارهای مشابه وصل بشوید. بعد با استفاده از گوگل بفهمید که از کجا وصل شده اید. سپس نرم افزار ای تیون را روی کامپیوتر پی سی خود نصب کنید.( البته قبلش هم میشه ). فرقی نداره.
ادامه از کامنت یه دوست

1- برنامه آیتیونز را اجرا کرده و در قسمت پایین که پرچم کشور آمریکا هست بزنید و کشور را به آلمان تغییر بدهید 2- از وی - پی - ان استفاده بکنید که بتونید کشور را انتخاب بکنید و کشور را قبل از وصل شدن روی آلمان بزارید. 3- از سایت www.fakenamegenerator.com استفاده بکنید و کشور آلمان را انتخاب بکنید و یک آدرس بگیرید 4- حالا یک برنامه رایگان در آیتیونز انتخاب بکنید و روی Create New Apple ID بزنید 5- آدرس ایمیل خود را وارد بکنید. می توانید از سایت www.gmx.com جهت گرفتن ایمیل استفاده بکنید. خیلی سریع می تونید ایمیل بسازید و نیاز به شماره موبایل جهت وریفای ندارد 6 - در صفحه دوم آدرسی را که در قسمت 3 گرفته بودید وارد بکنید. 7- مرحله آخر رفتن به ایمیل خود و وریفای کردن اپل آی دی هست من از روش فوق استفاده کردم و چند تا اپل آی دی درست کردم بدون مشکل و دیگه ارور for assisstant نیامد. البته من کشور آلمان را انتخاب کردم و امکان داره کشورهای دیگه هم جواب بده ولی از کشور آمریکا و انگلستان به هیچ وجه نتونستم استفاده بکنم. امیدوارم که با این روش مشکل ساخت اپل آی دی شما حل بشه.


پی نوشت : وی پی ان مال هلند  بود. لذا من هلند رو انتخاب کردم. نیازی نیست حتما یه جای خاص باشه. ایمیل رو حتما با گوگل یه دونه بسازید چون پیغام وریفای می ده و میخواد.


موفق باشید.


حس قدرت

نوشته شده توسط :سعید كلانتری
چهارشنبه 23 تیر 1395-10:27 ق.ظ


در زمان گذشته ( زمان افتابه )  یه مردی در یه جای غریب می خواسته بره دستشویی. یه توالت عمومی پیدا می کنه . قبل از ورود می بینه که تعدادی آفتابه پر از آب در ورودی چیده شده است که باید یکی از انها را بردارد . همچینین یک نفر بعنوان متصدی هم آنها نشسته است. با عجله یکی از افتابه ها را بر می دارد برود داخل که ناگهان متصدی می گوید آنرا برندار. بغلی را بردار. مرد اطاعت می کند و بعد که از دستشویی بر می گردد و مبلغی هم پرداخت می کند( یا نمی کند) از متصدی می پرسد: راسیت این افتابه با اون آفتابه چه فرقی می کرد که شما گفتی این رو بر دارم؟ متصدی می فرماید: فرقی نمی کرد. ولی باید رئیس معلوم باشد.
شاید داستان فوق خیلی خنده دار به نظر برسد و حتی غیر واقعی. ولی به نظرم در زندگی روزمره ما دیده می شود. خیلی از ما ها در جاهایی فقط به خاطر اینکه حس ریاست و قدرت ما نادیده گرفته می شود اعتراض می کنیم.  معمولی ترینش در رانندگی.
ابتدا باید عرض کنم که هرجا که کالا و یا خدمات برای ما مهم نیست و فقط اجازه گرفتن یا نگرفتن از ما مهم است یعنی در ان جا ما دوست داریم که رئیس بودنمون معلوم شه.
بگذارید یک مثالی بزنم:
در تعطیلات بعد عید فطر با خانواده رفتیم بیرون. و مثل همیشه کباب و جوجه به راه بود. در پارکی که رفته بودیم یکسری اجاقهای اماده بود. لذا ما فقط کمی ذغال ریختیم و کباب درست کردیم. بعد از اینکه کارمون تموم شد و مشغول صرف ناهار بودیم. یه آقایی امد و چند دانه از ذغالهای سوخته ما را از روی اجاق برداشت و برد برای قلیانش استفاده کند. او از ما اجازه نگرفت. لذا برادر زنم گفت چه ادم بی شعوری. چرا از ما اجازه نگرفت؟بقیه هم تایید کردند و ناراحت شدند.
 اونجا یک منبع آبی هم بود که برای دست شستن بود. ما یک بطری مایع ظرفشویی هم برده بودیم که کنار منبع همگی بچه ها دستهایشان را بشورند( چهار خانواده بودیم ). چند دقیقه بعد یک خانمی امد واجازه گرفت که از ظرف مایع ما استفاده کند و دستهایش را بشوید. همگی با خوشرویی به او اجازه دادیم و شاید هم در دلمان از اینکه به کسی کمک کردیم شادمان شدیم. ( انسانهای سالم از اینکه می بییند مفید واقع شده اند و به کسی کمک کرده اند خوشحال می شوند.)

در دلم به این فکر کردم که شکل هر دو این اتفاقها یکی بود. یعنی درهردو ما به کسی کمک کرده بودیم. در هردو اتفاق محصول و یا وسیله که از ما مصرف شده بود بی ارزش بود و برای ما مهم نبود. ولی اونچه موجب شد در اتفاق اول ما  از کمکون به دیگری ناراحت بشویم و دردومی خوشحال بشویم ،اجازه ای بود که موجب می شد برای ما حس رئیس بودن و حس قدرت ایجاد شود.
حالا از امروز فکر کنیم ببینیم دیگر در چه جاهایی اینطوری هستیم. مثلا در رانندگی اگر از ما اجازه بگیرند آیا راه می دهیم؟
و غیره.اولویت مبارزه با فساد

نوشته شده توسط :سعید كلانتری
پنجشنبه 10 تیر 1395-01:47 ب.ظ

این روزها همه می دانیم که حساسیت علما و روحانیت و سیستم حکومتی مثلا نیروی انتظامی نسبت به مسائلی مثل بی حجابی بسیار بیشتر از مسائلی مثل رشوه و اختلاس و سرقت است. البته با هردو برخورد می شود ولی جزم جدی تری برای برخورد با مسائل و مصادیق بی حجابی دیده می شود.
مثلا ما گشت ارشاد و پلیس امنیت اخلاقی داریم. ولی گشت مبارزه با رشوه نداریم و یا اختلاس. شما می توانی هروقت روز به پلیس زنگ بزنی و بگی که در این خانه بغلی مراسم رقص و پایکوبی هست و پلیس اقدام می کنه.
ولی نمی تونی زنگ بزنی به پلیس و بگی که توی این اداره کسی داره رشوه می گیره. یا ختلاس هست و غیره. در صورتیکه این کار رو بکنی ارجاع می شی به قاضی و دادگاه و می گن از اون طریق برخورد و اقدام نمایید.
و مصادیق دیگه هم زیاده. مثلا لازمه یه کلیپ کوچولو از یه مراسم مختلط پخش بشه. سریع ائمه جمعه واکنش نشون می دهند ولی در مسائل دیگه اینطوری نیست. البته نه اینکه از مسائل دیگه خوشحال باشند و یا بگن برخورد نشه. بلکه حساسیت پایین تر است و اولویت کمتری داره.
ولی چرا؟
برخلاف تبلیغات و پیغامهایی که در گروه های اجتماعی دیده می شه و این رو بعنوان یک عیب این حکومت و روحانیت می دونند. به نظر این مسئله یک مسئله فرهنگی است. البته بخش عمده فرهنگ ما توسط روحانیت ایجاد شده است ولی در مجموع این یک مشکل فرهنگی است و باید بصورت عمیق تر روی آن کار شود و اصلاح شود.
بگذارید یک مثال بزنم:
من زیاد دیده ام که وقتی با مردها ( و گاهی زنها) که صحبت می کنی و می گویی بچه پسر بهتر است و یا دختر. می گویند پسر. می گویی چرا؟
می گوید پسر اگه از راه بدر بشه و پسر بدی بشه، زیاد آبروریزی نیست و می گی پسره و فوقش از خونه می اندازیش بیرون. ولی دختر اگه دختر بدی بشه آبرو ریزی اش را نمیشه تحمل کرد و جمعش کرد.
بگذارید این مسئله را موشکافی کنیم. پسر بد که ابروریزی اش زیاد مهم نیست و قابل تحمل است منظور چه پسری است: پسری که دنبال دختر بازی و خلاف می رود. پسری که لات محل است و ممکن است دعوا کند و اراذل باشد. ممکن است حتی سرقتهای کوچک در محل انجام دهد و زورگیر باشد. با موتور تک چرخ بزند و مزاحم همسایه ها باشد.( پسری که در اداره رشوه گیر باشد و اختلاس کند واینها که اصلا پسر بد نیست و پسر زرنگ است)
پس موارد فوق قابل تحمل است و ابروریزی چندانی ندارد. حتی اگر پسر مرتکب قتل هم بشود و قاتل بشود ،به خودش مروبط است و کسی زیاد پدر و مادر او را تخطئه نمی کند و ... .
حالا دختر بد که قابل تحمل نیست: دختری که یک و یا چند تا دوست پسر داشته باشد. ارایش کند وبیرون برود. متهم و یا مجرم در داشتن روابط جنسی با چند نفر باشد و غیره.( سیگاری باشد و...)
البته قبول دارم که دیگر حساسیتها مثل سابق نیست و تحمل یه دختر بی حجاب برای خانواده هابیشتر است ولی خوب هنوز فرهنگ جامعه و خانواده به نظرم با سرعت کندی در حال تغییر است . یعنی درسته که دختر بی حجاب برای بعضی بابا ها قتبل پذیرش است ولی همین بابا دختر بی حجاب خانواده دیگر را ممکن است خوب ندادند.
در مجموع می خواهم بعنوان یک خورده فرهنگ به این اشاره کنم که در جامعه ما متاسفانه پذیرش خلافهایی مثل دروغ ئو سرقت و رشوه و اراذل گری و غیره بسیار قابل تحمل تر و قابل پذیرش تر از مسئله بی حجابی و بدحجابیو  روابط نامشروع دختران است. و تا وقتی که اینطوری باشد در سطح جامعه هم همینطور خواهد بود ووضع همین خواهد بود.( و لذا یک نفر بخاطر عکس بی حجاب از رفتن به مجلس باز می ماند و یک نفر با کلی پرونده و تخلف مالی به سمتهای بالا اداری می رسد.)

پی نوشت : رئیس بازرسی کل کشور گفته است این اقای صدقی مدیرعامل بانک رفاه پرونده های اقتصادی و خلاف زیاد داشته است و مابه مسئولین گفتیم که منصوب نشود .سوالی که من از ایشون دارم اینه که خوب اگه پرونده داشت چرا سریع رسیدگی نشد و حکم صادر نشد ؟ وقتی تو قزوین یه شب 30 تا دانشجو رو تو پارتی گرفتید و تا فردا غروب هم رسیدگی شدو هم حکم صادر شد و هم حکم اجرا شد،چرا در تخلفات مالی مدیران این رویه و ورشو قضایی اجرا نمیشه و فقط بعد از اینکه طرف ساقط میشه می فرمایید پرونده داشت؟ خدای نکرده این شبهه پیش می اد که  نکنه اصلا پرونده اش رو عمدا باز مونده بود که  بعدا  باجگیری انجام شود؟؟درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


پیوندها:


پیوندهای روزانه:


صفحات جانبی:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox