اگر قادر نیستی خود را بالا ببری ،همانند سیب باش تا با افتادنت اندیشه ای بالا برود.

ج 10 ایكس پی قابلیتهای خاص

نوشته شده توسط :سعید كلانتری
پنجشنبه 6 آبان 1389-10:59 ق.ظ

در این جلسه از آموزش ویندوز XP به سراغ معرفی و توضیح برخی از قابلیتها و فواید این ویندوز شرکت مایکروسافت رفته و خدمت شما توضیح خواهیم داد.
Multiple Display :
در ویندوز XP می توانیم حداکثر با نصب 10 کارت گرافیک بر روی کامپیوتر یک تصویر را بر روی 10 مانیتور به قسمتهای مختلف و تقسیم شده مشاهده نماییم. برای پیاده سازی چنین سیستمی بایستی اولین کارت گرافیکی را بر روی سیستم نصب کرده و سپس با نصب درایور کارت گرافیکی مربوطه سیستم را Shut down کرده و کارتهای گرافیکی دیگر را بر روی سیستم نصب نماییم.
برای این قابلیت بایستی به موارد زیر توجه نماییم :
1- کارتهای استفاده شده در این سیستم باید (PCI (Peripheral Component Interconnect  و یا AGP (Accelerated Graphics Port) باشند.
2- کارت گرافیکی مورد نظر باید سیستم Multiple Display را پشتیبانی نماید.
3- در چنین سیستمی یکی از کارتها به عنوان Primary و کارت دیگر به عنوان Secondary انتخاب می شوند.
4- اگر سیستم کامپیوتر ما دارای کارت گرافیکی onboard باشد باید کارت مورد نظر را به سکندری تبدیل کنیم. در صورتی که این کار به صورت اتوماتیک انجام نشد در قسمت Bios می توانیم این عمل را انجام دهیم و تغییر دهیم.
تنظیمات Power Option و صرفه جویی در برق :
امروزه تمامی مادربردهای استفاده شده در بازار دارای قابلیت صرفه جویی در برق را دارا هستند. دو تکنولوژی ACPI (Advanced Configuration Power Interface) و APM (Advanced Power Management) در مادربردها این قابلیت را برای صرفه جویی و حداقل استفاده از برق را دارا می باشند.
Hibernate :
توسط این قابلیت در ویندوز XP می توان تنظیم نمود که اگر چنین قابلیتی فعال شده باشد در صورت خاموش کردن کامپیوتر با مد Hibernate آخرین اطلاعات ذخیره شده در Ram را در هارد ذخیره می کند و بار بعدی که ویندوز بالا می آید اطلاعات از هارد به Ram فراخوانی شده و اجرا می شود.
Performance Options ( گزینه های کارایی ):
Processor Scheduling ( زمان بندی پردازنده ) :
در حالت کلی می توانیم دو حالت را برای اختصاص زمان پردازنده در ویندوز XP داشته باشیم که عبارتند از :
1- Programs : حالتی که سیستم عامل بیشتر منابع خود را در اختیار برنامه های کاربردی میگذارد.
2- Background Services : حالتی که سیستم عامل بیشتر منابع خود را در اختیار سرویسها و عملیات در پشت صحنه سیستم قرار می دهد.
* در ویندوز Xp این گزینه به صورت پیش فرض در حالت Programs و در ویندوز Server به صورت پیش فرض بر روی Background Services تنظیم شده است.
Memory Usage :
در این قسمت می توانیم مقدار حافظه استفاده شده برای کامپیوتر خود را برای برنامه ها و سرویس ها بر روی Programs تنظیم شده باشد. در صورتی که کامپیوتر به عنوان سرور استفاده می شود و نیاز به حافظه بیشتری باشد بهتر است این حالت بر روی System Cache تنظیم شود.
تمامی این موارد بالا در آدرس زیر در کامپیوتر و ویندوز XP خود مشاهده نمایید :
My Computer -> Right Click -> Properties -> Advanced -> Performance Setting -> Advanced Tab
زمانیکه در کامپیوتر با کمبود Ram مواجه می شویم ، مایکروسافت 2 راه حل را پیشنهاد می کند :
1- خرید Ram ( اولین راه حل)
2- تعریف و تنظیم Virtual Memory ( در این حالت با تعریف قسمتی از هارد کامپیوتر به عنوان حافظه این قابلیت ایجاد می شود که سرعت سیستم بالاتر رفته و به عنوان حافظه مجازی از قطع و از کارانداخته شدن کامپیوتر جلوگیری کرد ).
همواره پیروز باشید.  

درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


پیوندها:


پیوندهای روزانه:


صفحات جانبی:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات