تبلیغات
قطره (ای از زندگی یک درگیر کامپیوتر) - اولویت مبارزه با فساد
 
اگر قادر نیستی خود را بالا ببری ،همانند سیب باش تا با افتادنت اندیشه ای بالا برود.

اولویت مبارزه با فساد

نوشته شده توسط :سعید كلانتری
پنجشنبه 10 تیر 1395-01:47 ب.ظ

این روزها همه می دانیم که حساسیت علما و روحانیت و سیستم حکومتی مثلا نیروی انتظامی نسبت به مسائلی مثل بی حجابی بسیار بیشتر از مسائلی مثل رشوه و اختلاس و سرقت است. البته با هردو برخورد می شود ولی جزم جدی تری برای برخورد با مسائل و مصادیق بی حجابی دیده می شود.
مثلا ما گشت ارشاد و پلیس امنیت اخلاقی داریم. ولی گشت مبارزه با رشوه نداریم و یا اختلاس. شما می توانی هروقت روز به پلیس زنگ بزنی و بگی که در این خانه بغلی مراسم رقص و پایکوبی هست و پلیس اقدام می کنه.
ولی نمی تونی زنگ بزنی به پلیس و بگی که توی این اداره کسی داره رشوه می گیره. یا ختلاس هست و غیره. در صورتیکه این کار رو بکنی ارجاع می شی به قاضی و دادگاه و می گن از اون طریق برخورد و اقدام نمایید.
و مصادیق دیگه هم زیاده. مثلا لازمه یه کلیپ کوچولو از یه مراسم مختلط پخش بشه. سریع ائمه جمعه واکنش نشون می دهند ولی در مسائل دیگه اینطوری نیست. البته نه اینکه از مسائل دیگه خوشحال باشند و یا بگن برخورد نشه. بلکه حساسیت پایین تر است و اولویت کمتری داره.
ولی چرا؟
برخلاف تبلیغات و پیغامهایی که در گروه های اجتماعی دیده می شه و این رو بعنوان یک عیب این حکومت و روحانیت می دونند. به نظر این مسئله یک مسئله فرهنگی است. البته بخش عمده فرهنگ ما توسط روحانیت ایجاد شده است ولی در مجموع این یک مشکل فرهنگی است و باید بصورت عمیق تر روی آن کار شود و اصلاح شود.
بگذارید یک مثال بزنم:
من زیاد دیده ام که وقتی با مردها ( و گاهی زنها) که صحبت می کنی و می گویی بچه پسر بهتر است و یا دختر. می گویند پسر. می گویی چرا؟
می گوید پسر اگه از راه بدر بشه و پسر بدی بشه، زیاد آبروریزی نیست و می گی پسره و فوقش از خونه می اندازیش بیرون. ولی دختر اگه دختر بدی بشه آبرو ریزی اش را نمیشه تحمل کرد و جمعش کرد.
بگذارید این مسئله را موشکافی کنیم. پسر بد که ابروریزی اش زیاد مهم نیست و قابل تحمل است منظور چه پسری است: پسری که دنبال دختر بازی و خلاف می رود. پسری که لات محل است و ممکن است دعوا کند و اراذل باشد. ممکن است حتی سرقتهای کوچک در محل انجام دهد و زورگیر باشد. با موتور تک چرخ بزند و مزاحم همسایه ها باشد.( پسری که در اداره رشوه گیر باشد و اختلاس کند واینها که اصلا پسر بد نیست و پسر زرنگ است)
پس موارد فوق قابل تحمل است و ابروریزی چندانی ندارد. حتی اگر پسر مرتکب قتل هم بشود و قاتل بشود ،به خودش مروبط است و کسی زیاد پدر و مادر او را تخطئه نمی کند و ... .
حالا دختر بد که قابل تحمل نیست: دختری که یک و یا چند تا دوست پسر داشته باشد. ارایش کند وبیرون برود. متهم و یا مجرم در داشتن روابط جنسی با چند نفر باشد و غیره.( سیگاری باشد و...)
البته قبول دارم که دیگر حساسیتها مثل سابق نیست و تحمل یه دختر بی حجاب برای خانواده هابیشتر است ولی خوب هنوز فرهنگ جامعه و خانواده به نظرم با سرعت کندی در حال تغییر است . یعنی درسته که دختر بی حجاب برای بعضی بابا ها قتبل پذیرش است ولی همین بابا دختر بی حجاب خانواده دیگر را ممکن است خوب ندادند.
در مجموع می خواهم بعنوان یک خورده فرهنگ به این اشاره کنم که در جامعه ما متاسفانه پذیرش خلافهایی مثل دروغ ئو سرقت و رشوه و اراذل گری و غیره بسیار قابل تحمل تر و قابل پذیرش تر از مسئله بی حجابی و بدحجابیو  روابط نامشروع دختران است. و تا وقتی که اینطوری باشد در سطح جامعه هم همینطور خواهد بود ووضع همین خواهد بود.( و لذا یک نفر بخاطر عکس بی حجاب از رفتن به مجلس باز می ماند و یک نفر با کلی پرونده و تخلف مالی به سمتهای بالا اداری می رسد.)

پی نوشت : رئیس بازرسی کل کشور گفته است این اقای صدقی مدیرعامل بانک رفاه پرونده های اقتصادی و خلاف زیاد داشته است و مابه مسئولین گفتیم که منصوب نشود .سوالی که من از ایشون دارم اینه که خوب اگه پرونده داشت چرا سریع رسیدگی نشد و حکم صادر نشد ؟ وقتی تو قزوین یه شب 30 تا دانشجو رو تو پارتی گرفتید و تا فردا غروب هم رسیدگی شدو هم حکم صادر شد و هم حکم اجرا شد،چرا در تخلفات مالی مدیران این رویه و ورشو قضایی اجرا نمیشه و فقط بعد از اینکه طرف ساقط میشه می فرمایید پرونده داشت؟ خدای نکرده این شبهه پیش می اد که  نکنه اصلا پرونده اش رو عمدا باز مونده بود که  بعدا  باجگیری انجام شود؟؟درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


پیوندها:


پیوندهای روزانه:


صفحات جانبی:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox