تبلیغات
قطره (ای از زندگی یک درگیر کامپیوتر) - ایجاد و مدیریت Exchange Server Certificates: بخش ۱
 
اگر قادر نیستی خود را بالا ببری ،همانند سیب باش تا با افتادنت اندیشه ای بالا برود.

ایجاد و مدیریت Exchange Server Certificates: بخش ۱

نوشته شده توسط :سعید كلانتری
شنبه 7 بهمن 1391-05:07 ب.ظ

ادامه مطلب

از این بخش آموزش به بعد شما با تنظیمات و پیکربندی یکی دیگه از Role های Exchange 2010 یعنی Client Access آشنا خواهید شد. در واقع Client Access رابط بین کاربران و Mailbox مربوط به اونها هست ( در واقع بین این دو قرار میگیره ) و همین طور نحوه ارتباط این دو رو با پروتکل های مختلف مهیا میکنه. شما با پیکربندی پروتکل هایی همچون Remote Procedure Call (RPC)، Post Office Protocol (POP)، Internet Message Access Protocol (IMAP)، Outlook Anywhere، Active Sync و برنامه های تحت وبی همچون Outlook Web Application (OWA) در ادامه آشنا خواهید شد.

8 23 2012 3 15 21 PM ایجاد و مدیریت Exchange Server Certificates: بخش 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Client Access Server Certificates

Client Access Server برای برقراری ارتباط امن بین User و خودش و دسترسی User ها به Mailbox هاشون از یک SSL Certificate ( یا همان Server Certificate ) استفاده میکنه تا بتونه اطلاعات رو به صورت Encrypt شده رد و بدل کنه. زمانی که شما Exchange Server رو راه اندازی میکنید بلافاصله یک Self-Signed Certificate از طرف سرور ایجاد خواهد شد. این Certificate تنها برای دیگر Exchange Server هایی که در سازمان شما وجود دارند معتبر هست نه برای ارتباط بین Client ها با Exchange Server. به همین دلیل کاری که باید انجام بشه این هست که شما یک Certificate از طریق CA ای که داخل سازمان راه اندازی کرده اید برای Exchange Server ایجاد کنید.

در EMC گزینه Server Configuration رو انتخاب کنید. در پنجره وسط و در قسمت Exchange Certificates یک Certificate خواهید دید این همان Self-Signed Certificate ای هست که راجع به آن صحبت کردم:

133 ایجاد و مدیریت Exchange Server Certificates: بخش 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای ایجاد یک Certificate از طریق CA داخلی اولین مرحله این هست که شما یک درخواست برای Certificate ایجاد کنید. مراحل زیر رو دنبال کنید:

در EMC گزینه Server Configuration رو انتخاب کنید. سپس در پنجره Action گزینه New Exchange Certificate رو کلیک کنید:

134 ایجاد و مدیریت Exchange Server Certificates: بخش 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در صفحه Introduction یک اسم برای Certificate انتخاب کنید( در اینجا My certificate ). در صفحه Domain Scope گزینه Enable Wildcard Certificate رو انتخاب کرده و نام دامنه خودتون رو با توجه به الگو گفته شده وارد کنید( در اینجا .amozeshshabake.net* ) به علامت ستاره ای که در ابتدای amozeshshabake قرار گرفته توجه داشته باشید:

135 ایجاد و مدیریت Exchange Server Certificates: بخش 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتخاب گزینه ی Enable Wild Certificate باعث میشه تا Certificate ایجاد شده، همه Sub Domain ها با Name Space مورد نظر ( در اینجا amozeshshabake.net ) رو پشتیبانی کنه. به عنوان مثال سرویس ها با دامنه ی owa.amozeshshabake.net و activesync.amozeshshabake.net و … همگی از یک Certificate استفاده خواهند کرد. در حالتی که شما این گزینه را انتخاب نکنید میبایست در مرحله ی بعد سرویس و دامنه هایی که توسط این Certificate پشتیبانی خواهد شد مشخص و انتخاب کنید.

 

اطلاعات مربوط به صفحه Organization and Location رو تکمیل کنید و در نهایت با دکمه Browse محلی که فایل Request قرار است ذخیره شود مشخص کنید با پسوند Req :

137 ایجاد و مدیریت Exchange Server Certificates: بخش 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مراحل رو تا انتها ادامه بدید در نهایت یک Pending Request در قسمت Exchange Certificates ایجاد خواهد شد. در حال حاضر میبایست با ارسال این درخواست به CA داخلی Certificate مورد نظر را ایجاد کنید. در بخش بعد راجع به این موضوع صحبت خواهم کرد.

درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


پیوندها:


پیوندهای روزانه:


صفحات جانبی:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox